Wystartował konkurs na nowego szefa gazet regionalnych z grupy Polska Press. Jak poinformował Orlen w ogłoszeniu opublikowanym w poniedziałek, 26 lutego, wszczęto postępowanie kwalifikacyjne mające na celu wyłonić prezesa i członków zarządu spółki medialnej. Czasu na przesłanie zgłoszeń jest mało – kandydaci mają czas do środy, 28 lutego 2024 roku.

Czytaj więcej

Polska Press zmieni właściciela? Orlen daje głos w sprawie mediów lokalnych

Orlen szuka nowego prezesa Polska Press

Jakie warunki musi spełniać osoba, która pokieruje grupą Polska Press? Jak podano w ogłoszeniu, kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni okres zatrudnienia oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. Nie może też naruszać ograniczeń lub zakazów zajmowania stanowiska członka organu zarządzającego w spółkach handlowych.

Kandydaci zostaną również zdyskwalifikowani, jeśli pełnią funkcję społecznego współpracownika albo są zatrudnieni w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego, wchodzić w skład organu partii politycznej bądź są przez nią zatrudnione. Nie mogą także pełnić funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej, a ich aktywność społeczna lub zarobkowa nie może rodzić konfliktu interesów wobec działalności spółki.

Orlen jednak nie sprzeda Polska Press?

Niektóre media spekulują, że ogłoszony przez Orlen konkurs na nowego prezesa Polska Press to znak, iż koncern paliwowy jednak nie sprzeda lokalnych mediów, które nabył w 2020 roku. W ubiegłym tygodniu Presserwis, internetowy serwis magazynu „Press”, podał, że grupa ZPR, wydająca dziennik „Super Express” i prowadząca sieć radiostacji Eska, złożyła ofertę zakupu wydawnictwa Polska Press. Założyciel i przewodniczący rady nadzorczej ZPR Zbigniew Benbenek odmówił jednak komentarza w tej sprawie. Zainteresowana zakupem regionalnych gazet miała być też Wirtualna Polska Holding.