W okresie od stycznia do końca września firma e-Kiosk, do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami, odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 12 proc. do 10,3 mln zł. Wskaźnik EBITDA wzrósł z 3,5 mln zł do ponad 4 mln zł, czyli o 14 proc. rok do roku. Rentowność EBITDA osiągnęła poziom 39 proc. Z kolei zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł ponad 3,3 mln zł wobec niespełna 2,9 mln zł w analogicznym okresie 2021 r.

- W trzecim kwartale poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie rozwoju naszej oferty dla przedsiębiorców. Mam tu na myśli przede wszystkim uruchomienie portalu https://poradnikbiznesu.pl/, o tematyce podatkowo - księgowej, oraz rozszerzenie naszych kompetencji w zakresie marketingu internetowego pozwalające na wyjście z ofertą nowych produktów dla biznesu. Omawiany okres był udany także z punktu widzenia wyników finansowych - tu cieszy przede wszystkim rentowność oraz stabilny wzrost, który powinien doprowadzić nas do udanego zamknięcia roku - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk.

Czytaj więcej

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” z nową ofertą prenumeraty na 2023 rok

W trzecim kwartale spółka podpisała kontrakty m.in. z Polską Agencją Prasową, Żabką Polską, Naukową i Akademicką Siecią Komputerową oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Poznaniu.

E-Kiosk jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.