Łukasz Piela jest prezesem e-Kiosk S.A. od sierpnia 2018 roku. Ze Spółką związany od 11 lat. W latach 2013-2016 pełnił funkcję Dyrektora Handlowego. W tym czasie m.in. z sukcesem przejmował księgarnię cyfrową Nexto.pl, która zasiliła portfolio ofertowe e-Kiosk S.A. w październiku 2014 roku a także budował portfolio produktów dedykowanych sprzedaży korporacyjnej. Od stycznia 2017 roku był Dyrektorem Zarządzającym a od listopada 2017 r. Wiceprezesem Zarządu.

W poprzedniej kadencji, a więc w latach 2018 - 2021 Spółka osiągnęła wzrost przychodów z 8,9 mln zł do 12,7 mln, wzrost wskaźnika EBITDA z 1,2 mln zł do 4,7 mln zł oraz wzrost zysku netto z - 0,15 mln zł do 3,4 mln zł.

W pierwszym kwartale br. e-Kiosk wypracował przychody na poziomie 3,2 mln zł., natomiast wskaźnik EBITDA skorygowana wyniósł 1,2. zł. Daje to rekordową rentowność EBITDA dla omawianego okresu na poziomie ponad 37 proc.

Czytaj więcej

E-Kiosk: 3,2 mln zł przychodów i 1,2 mln zł EBITDA. Rentowność EBITDA ponad 37 proc.

„Cieszę się, że nasze działania spotkały się z pozytywną oceną. Odbieram to jako wotum zaufania nie tylko dla zarządu Spółki, ale całego zespołu e-Kiosk S.A., który dzięki świetnej pracy i zaangażowaniu osiągnął znaczące wzrosty kluczowych wyników finansowych w ostatnich 3 latach. Rozwijając spółkę przywiązywaliśmy wielką wagę do racjonalnej, zdyscyplinowanej polityki finansowej i to przyniosło efekty. Mamy jasno określoną strategię, tak więc wierzę, że czekają nas kolejne dobre lata” - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk S.A.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.