Aplikacja Truth Social będzie możliwa do pobrania od 21 lutego 2022 r. Nie jest to przypadkowa data: tego samego dnia urodził się pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Dzień ten jest również świętem wszystkich osób, które pełniły ten urząd.

Czytaj więcej

Grupa medialno-społecznościowa Trumpa pozyskała miliard dolarów od inwestorów

Nowa platforma ma być miejscem wolnym od cenzury, o którą są oskarżane media społecznościowe głównego nurtu. Jak twierdzi Trump, konserwatywne i prawicowe poglądy są piętnowane na największych portalach społecznościowych w kraju. Sam były prezydent został zbanowany przez m.in. Twittera, Facebooka i YouTube po tym, gdy jego zwolennicy bezprawnie wtargnęli na teren Kapitolu.

Truth Social jest jedną z platform Trump Media and Technology Group (TMTG), firmy założonej przez Donalda Trumpa. Mają ją wspierać dwie pozostałe platformy: płatny serwis streamingowy TMTG+ oraz platforma podcastowa. Wszystkie mają kłaść nacisk na wolność słowa.

Trump będzie musiał się liczyć z konkurencją. Amerykańscy prawicowcy założyli już wiele alternatywnych portali społecznościowych, jak chociażby Gab, Gettr i Parler. Największy z nich, Parler, posiada ok. 4 mln użytkowników. To niewiele w porównaniu z 330 mln aktywnych użytkowników Twittera lub 1,9 mld Facebooka.

TMTG jest wycenione na giełdzie na kwotę 4,3 mld dol. Do początku grudnia, firma zebrała także co najmniej 1,3 mld dol. od inwestorów.