Dziś, 21 czerwca, artystów można spotkać wszędzie, w bramach kamienic, ogródkach, parkach, domach kultury, kawiarniach, szkołach muzycznych, kościołach, galeriach, muzeach, na placach, a przede wszystkim na ulicach, chodnikach i placach Warszawy.
Na Skwerze Hoovera Święto Muzyki rozpoczęło się już z samego rana.
Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej i Mister Eight zapraszają na występy: Romana Guzowskiego, Zespołu War-saw, kwintetu akordeonowego Andrzeja Grzybowskiego, grupy Flaming Panda, Marzeny Brzóstowicz i zespołu Tax Collector.
W południe w kościele św. Anny zabrzmią barokowe organy, a popularne kompozycje na ten instrument zagra Przemysław Kapituła. Od 14:30 w siedzibie Sinfonii Varsovia rozpocznie się „Święto muzyki na Grochowskiej". Cykl koncertów rozpocznie sekcja dęta Orkiestry Sinfonia Varsovia. O 15:30 w Stajni rozpocznie się przedstawienie według „Historii żołnierza" Igora Strawińskiego. Imprezę zakończy koncert sekcji smyczkowej orkiestry z utworami Mozarta i Bacha.
O 19:00 w Podziemiach Kamedulskich w Lasku Bielańskim (ul. Dewajtis 3) zagrają: pianista Artur Dutkiewicz, basista Krzysztof Ścierański, saksofonista Jacek Mielcarek, zaśpiewa Karolina Glazer.
O godz. 20:00 w Galerii Tygmart, nad klubem Tygmont (ul. Mazowiecka 6/8) wystąpi eksperymentalna grupa Das Moon, której muzykę można określić jako elektro-industrial pop. Analogowe syntezatory przypominają nieco zespół Kraftwerk, a ciekawie współbrzmi z nimi wokal Daisy Kowalsky.
Sceny staną także na ul Chmielnej 2 i 28 oraz w Bibliotece Krasińskich. Podwórko Kamienicy Jabłkowskich (ul. Chmielna 21) opanują jazzmani. Pod hasłem „Święto Muzyki z Muzeum Jazzu" wystąpią:
17:00 Andrzej Jagodziński - fortepian, Jerzy Bartz – konga, Janusz Kozłowski - kontrabas
18:00 Lena Ledoff - fortepian
19:00 Mark Shepherd - trąbka, fortepian, wokal
20:00 Piotr Rodowicz - kontrabas, Michał Kulenty - saksofon
21:00 Krzysia Górniak - gitara, Paweł Pańta - kontrabas, Wojciech Gogolewski - fortepian, Andrzej Lipiński - perkusja
22:00 Piotr Sawicki - fortepian, Tamara Raven - śpiew
23:00 Artur Dutkiewicz - fortepian
W Al. Jerozolimskich przed Domem Kultury Śródmieście, naprzeciwko Muzeum Wojska Polskiego stanie „Scena rockowa".
W programie:
16:00-17:30 - Jam Session
17:30-18:10 - Zespół Scream Maker
18:10-18:50 - Zespół Hydrofor
Nieopodal (Al. Jerozolimskie naprzeciwko Wygodnego Roweru) rozgości się „Scena retro".
Wystąpią:
16.00 -18.30 Wojciech Dąbrowski , Jolanta Kubicka, Anna Maria Adamiak, Marta Szymanowska.
18.30 - 19.00 Akord
19.00 - 20.00 The Voices
20.00 - 21.00 Paweł Izdebski
Mapę wszystkich miejsc, gdzie odbywają się imprezy Święta muzyki znajdziemy tu:
Informacje o wszystkich imprezach:
Marek Dusza