Rodzina Darlingów w związku z utratą wysokiego statusu społecznego stanie przed problemem utraty tożsamości i poczucia bezpieczeństwa. W debiutanckiej powieści Cristina Alger pokazuje jak reagują na stan kryzysu finansowego najbogatsi ludzie Manhattanu, a także tworzy fascynujący portret postaci z różnych kręgów i klas społecznych.

Akcja powieści toczy się w ciągu kilku dni i przedstawia losy jednej zamożnej rodziny – rodu Darlingów. Historia rozpoczyna się, gdy prawnik, Paul Ross zostaje mężem Merrill Darling, córki miliardera i finansisty Cartera Darlinga. Dzięki temu małżeństwu Paul wchodzi do świata elity Nowego Jorku i korzysta z przynależnych jej luksusów. Komfortowa sytuacja nie trwa jednak długo. Na skutek tragicznego wydarzenia Darlingowie stają się przedmiotem śledztwa i grozi im skandal, którego konsekwencje mogą być druzgoczące dla wszystkich członków rodziny. Paul będzie musiał podjąć trudną decyzję wobec kogo powinien zachować lojalność. „Darlingowie" bezlitośnie pokazują mechanizmy rządzące światem elit.

Drugie oblicze „Darlingów" jest mroczne i zagadkowe. Alger stopniowo i intensywnie buduje napięcie niczym w thrillerze, w taki sposób by czytelnik przeżył zdumienie i wstrząs jeszcze na ostatniej stronie książki. - Debiut Cristiny Alger pozwala spojrzeć świeżym okiem na kręgi nowojorskiej elity. Nie mogłam się oderwać - zdradziła Lauren Weisberger, autorka powieści „Diabeł ubiera się u Prady".

Cristina Alger

jest absolwentką Harvard College New York University School of Law. Pracowała jako analityk w Goldman Sachs, & Co oraz jako adwokat w Wilmer, Cutler, Pickering oraz Hale & Dorr. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie się urodziła i wychowała. „Darlingowie" to jej pierwsza powieść.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy trzy książki.

Aby je wygrać, wyślij w czwartek 5 grudnia esemes z kodem (ZW.01.Imię Nazwisko+adres wysyłki) na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes  nadesłany na dany kod w godz. 14.30-15.00 w dniu  5 grudnia, do momentu wyczerpania puli nagród (nagrody prześlemy na adres wskazany w esemesie, informacja o wygranej znajdzie się w sms-ie zwrotnym).

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM