"Życie to nie zabawa, tylko zawody". Zalewski promuje nową płytę

Polski wokalista i multiinstrumentalista, Krzysztof Zalewski, ruszył z trasą koncertową po kraju promując swój ostatni album o nazwie „Zabawa”, wydany w zeszłym roku.

Aktualizacja: 07.07.2021 13:10 Publikacja: 07.07.2021 13:05

"Życie to nie zabawa, tylko zawody". Zalewski promuje nową płytę

Foto: PAP, Jakub Kaczmarczyk

Najnowsza płyta Zalewskiego pokazuje go od nowej strony. Album zawiera elementy muzyki elektronicznej, ale nie brakuje na nim także rockowych brzmień, które umiejętnie przeplatają się z futurystycznymi wątkami dźwiękowymi. Kompozycje artysty stawiają przede wszystkim na melodyjność i liryczność.

Krzysztof Zalewski zdobył popularność po wygraniu polskiej, drugiej edycji „Idola”. Początkowo wykonywał muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu, lecz z czasem zaczął angażować się w projekty alternatywne, pop i nawet muzykę elektroniczną oraz hip hop.

Od początku swojej kariery, Zalewski rozwinął się muzycznie, opanowując grę na wielu instrumentach - poczynając od perkusji, gitary, basu , przez pianino, a kończąc na ksylofonie, wibrafonie i klarnecie. Komponuje również muzykę i teksty. Zdobył uznanie publiczności koncertami Solo Act Tour, na których występował sam na scenie, grając na wszystkich instrumentach.

Artysta, po zarejestrowaniu swojego materiału dla MTV Unplugged, wyruszył w trasę po Polsce prezentując energetyczną i charyzmatyczną postawę oraz niebywale zgrany zespół. Będzie można zobaczyć go m. in. na tegorocznym festiwalu Open’er, 15 sierpnia. Został również wybrany na dyrektora artystycznego koncertu z okazji 50-lecia Katowickiego Spodka, gdzie gośćmi specjalnymi będą Zbigniew Hołdys oraz Grubson. Wydarzenie odbędzie się 11 września.

Widać po Zalewskim, że był spragniony kontaktu z publicznością przez czas pandemii koronawirusa (trasa koncertowa, oryginalnie zaplanowana była na rok 2020). Artysta pozostaje jednak dobrej myśli i sam zresztą śpiewa o tym w piosence „Wszystko Będzie Dobrze”. Muzyk również wyraził swoje poparcie dla Strajku Kobiet oraz społeczności LGBT w Polsce. Ze sceny w warszawskim klubie „Palladium” powiedział, że „nadeszły w Polsce takie czasy, że trzeba mieć dwie flagi na scenie”. Jest również zaangażowanym ekologiem, jego najnowszy teledysk „Na Apatię”, nakręcono na farmie wiatrowej.

W setliście pojawiają się utwory z nowej płyty takie jak „Annuszka” i „Tylko Nocą”, bogate w syntezatory i elektronikę, „Początek”, singiel promujący Męskie Granie 2018, tytułowe „Zabawa” oraz cały szereg piosenek z nowego albumu. Zalewski pokazuje również swoje inspiracje, wykonując piosenki Czesława Niemena i Billie Eilish.

Koncerty artysty są bardzo dobrze odbierane przez publiczność, świętującą zniesienie obostrzeń i powrót do normalności - teksty Krzysztofa Zalewskiego są wyśpiewywane przez ludzi pod sceną.

Kultura
Sześć milionów dolarów dla rosyjskiej gwiazdy Anny Netrebko
Kultura
Maurice Béjart: Bolero tańczone na stole
Kultura
„Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski”. Brama do przyszłości
Kultura
London Design Biennale: Medal dla Polskiego Pawilonu za projekt solidaryzujący się z Ukrainą
Kultura
Nowa wystawa w szwajcarskiej galerii sztuki Grażyny Kulczyk
Kultura
Powstanie bilans instytucji kultury niszczonych przez PiS