Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.07.2016 20:32 Publikacja: 12.07.2016 12:19
Foto: Nagroda Banku Zachodniego WBK fot. Maciej Gillert
Nagrodzone w tym roku zdjęcia to najważniejsze wydarzenia, które towarzyszyły nam w 2015 roku, m.in. konflikt na Ukrainie, wybory prezydenckie i parlamentarne czy kryzys migracyjny. Nie zabrakło również zwykłej polskiej codzienności, jaką przedstawiła nam Joanna Mrówka w nagrodzonym przez jury Zdjęciu Roku, które przedstawia małą polską rodzinę we wsi Broniszów.
- Tegoroczna wystawa fotografii jest dla mnie podsumowaniem minionego roku, a czasem kontynuacją i zapowiedzią kolejnego. Tym szczególnie mi bliskim ze względu na ostatnie wydarzenia we Francji, jest zdjęcie Macieja Gillerta – nagrodzone przez Bank Zachodniego WBK, przedstawiające szczęśliwego trenera Adama Nawałkę po meczu Polski z Irlandią, który dał Polakom awans na EURO 2016. Pełne radości i emocji zdjęcie doskonale łączy się z ostatnimi rozgrywkami polskiej drużyny podczas EURO 2016, które prawdopodobnie każdego z nas wzruszyły i wzbudziły prawdziwą dumę – powiedział Robert Pietraga, Dyrektor 1 Regionu Banku Zachodniego WBK w Wałbrzychu.
Laureaci uhonorowani zostali najważniejszą polską nagrodą architektoniczną za całokształt twórczości. Od blisko 30 lat prowadzą Medusa Group, jedną z najbardziej znanych śląskich pracowni.
Razem z dziennikarką „Rzeczpospolitej” Małgorzatą Piwowar rozmawiamy o najgłośniejszym wydarzeniu mijającego sezonu w sztuce – o otwarciu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
To zaproszenie do udziału w polskiej kulturze dla całej Europy. Koncert inauguracyjny 3 stycznia w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Branża luksusowa to nie tylko moda, zegarki czy design. To także technologia, co pokazuje ewolucja jednej z najstarszych europejskich marek w tej dziedzinie.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Polski fotograf Daniel Koszela został wyróżniony przez agencję kosmiczną NASA za zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia.
Rynek fotografii kolekcjonerskiej w świecie działa od końca lat 60. XX wieku. W Polsce zaczął się rozwijać po 2000 roku. Różnice w cenach są znaczące, ale artystyczna fotografia wszędzie ma już swych wiernych kolekcjonerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas