Adele pojawiła się pierwszy raz publicznie od października, kiedy urodziła syna. Ubrana była w długą czarną suknię wzbudzając ogromne zainteresowanie fotoreporterów. Samą nagrodą Adele wydawała się być bardziej zaskoczona niż publiczność gali Zlotych Globów w Los Angeles. Pierwszą, która jej pogratulowała nagrody dla najlepszej oryginalnej piosenki była Jennifer Lopez. Jak zauważyli obserwatorzy, jej pocałunek pozostawił ślad szminki na policzku Adele. Nagroda

- Oh my God! - krzyknęła Adele, kiedy Lopez wymieniła jej nazwisko. - Szczerze, wyszłyśmy z przyjaciółką Idą na babski wieczór - obie jesteśmy nowymi mamami - nie spodziewałam się tego!

Po nominacji do Oscara Adele była faworytem Złotych Globów, nagród przedstawicieli prasy zagranicznej akredytowanych w Hollywood. W wyścigu do Oscara jej „Skyfall" wyprodukowany przez Paula Epwortha rywalizuje z piosenkami „Before My Time" z filmu „Chasing Ice", „Everybody Needs a Best Friend" z „Ted", „Pi's Lullaby" z „Życie Pi" i „Suddenly" z „Les Miserables".

Piosenka Adele zadebiutowała 5 października 2012 r. w pierwszej dziesiątce „Gorącej Setki" magazynu „Billboard" i było to jej najlepsze otwarcie w karierze. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że od dwóch lat jej album „21" należy do najlepiej sprzedających się na świecie.

Kanadyjczyk Mychael Danna określił pracę przy muzyce do filmu „Życie Pi" jako życiowe doświadczenie. I on i Adele byli po raz pierwszy nominowani do Złotych Globów, jak i do Oscarow. Danna ma także nominację za piosenkę „Pi's Lullaby" dołączając do krótkiej listy kompozytorów nominowanych jednocześnie za soundtrack i piosenkę.

Przy pisaniu muzyki Danna blisko współpracował z reżyserem Angiem Lee. Dyskutował z nim o filozoficznych aspektach książki Yanny Martela. - Pracowałem nad tą muzyką ponad rok. Zastanawialiśmy się z Angiem, czy kompozycje współgrają z obrazem. Były trudne momenty. Trudno mi opisać radość z ciepłego przyjęcia mojej muzyki - powiedział magazynowi „Billboard".

Danna podkreśla, że starał się uchwycić w nutach i orkiestracji filozoficzną stronę filmu Anga Lee. - Wszystko, czego dotąd nauczyłem się o muzyce jest w tym filmie - podkreśla kompozytor. Piosenkę „Pi's Lullaby" napisał razem z indyjską śpiewaczką Bombay Jayashri, która wykonała partię wokalną. - Jej śpiew wydał mi się tym, jaki chce usłyszeć mały hinduski chłopiec tęskniący za matką - dodał Mychael Danna.

Podczas gali oscarowej 24 lutego Adele i Danna mają szansę sięgnąć po najcenniejsze statuetki.

Marek Dusza

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ