Festiwal odbędzie się 3 i 4 września. Ma trwać zaledwie 24 godziny. – Postanowiliśmy zorganizować go w zupełnie nowej formie. To będzie eksperyment, pozwalający nam określić ostateczny kształt imprezy w przyszłości – wyjaśnia Ewa Pawlak z Centrum Nauki Kopernik.
Festiwal rozpoczną warsztaty zorganizowane pod hasłem „Socjologia Wisły". – Do udziału w nich zaprosimy mieszkańców, artystów i organizacje pozarządowe. Chcemy, by wspólnie zaproponowali pomysły, które ożywią Wisłę. Najlepszy doczeka się realizacji – opowiada Ewa Pawlak.
Z kolei artyści związani m.in. z Akademią Sztuk Pięknych poprowadzą warsztaty projektowania. – Ich uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie na mebel, który stanie następnie w naszym Parku Odkrywców – wyjaśnia Ewa Pawlak.
Na potrzeby festiwalu planetarium w Centrum Nauki Kopernik (jego otwarcie zaplanowano na czerwiec) zamieni się w salę kinową. – Będzie można zobaczyć filmy dokumentalne o tematyce związanej z Wisłą i wodą w ogóle – mówi Ewa Pawlak.
Seanse filmowe będą się też odbywały w Parku Odkrywców. Tutaj z kolei pokazane zostaną dokumenty, prezentowane już m.in. podczas festiwalu Doc Review.