- Przestrzeń miejska coraz częściej staje się jednym z głównych pretekstów do dyskusji o współczesnej kulturze, sztuce i społeczeństwie. Audiowizualna materia spleciona z refleksją nad sposobami percepcji miasta stanie się merytorycznym trzonem trzydniowego wydarzenia, które w połowie listopada po raz pierwszy zagości w Warszawie - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.
Festiwal rozpocznie się odsłoną Hałasorelaksatora – nowatorskiego mebla artystycznego, który na czas festiwalu stanie w głównym holu warszawskiego Muzeum Narodowego. Akustyczna kula, za której koncepcję odpowiedzialna jest kuratorka Ewelina Bartosik, zawierać będzie szum mostu, gwar ulic, komunikacji miejskiej, zebrane i przetworzone przez Kamila Antosiewicza.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ fortepianowy Terrego Thaemlitza, który w odnowionych przestrzeniach Muzeum zaprezentuje swój projekt „Medytacje nad pracą najemną i śmiercią albumu". Przestrzeń Muzeum stanie się na czas festiwalu również miejscem interesujących wykładów i dyskusji.
Odbędzie się m.in. wykład „Zasady słyszalności. O tym, jak świadomie słuchać architektury", podczas którego niemieccy artyści i kuratorzy René Rissland oraz Florian Tuercke ukażą jak przestrzeń miejska kształtuje i współtworzy dźwięk. W niedzielę wykład wygłosi duński muzyk, kompozytor i aktywista, Goodiepal/Gæoudjiparl.