Reklama

Katarzyna Kwiatkowska nagrodzona w Rosji

Aktorka otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Kobiecą w "Dniu kobiet" na festiwalu Independent Cinema from European Screens - Voices

Aktualizacja: 10.07.2013 17:47 Publikacja: 10.07.2013 15:54

Kasia Kwiatkowska podczas tegorocznego Festiwalu „Młodzi i Film"/ fot. Kuźnia Zdjęć/ Festiwal Młodzi

Kasia Kwiatkowska podczas tegorocznego Festiwalu „Młodzi i Film"/ fot. Kuźnia Zdjęć/ Festiwal Młodzi i Film

Foto: materiały prasowe

Jury doceniło jej kreację w pełnometrażowym debiucie Marii Sadowskiej, wyprodukowanym w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To pierwsza międzynarodowa nagroda dla aktorki.

Reklama
Reklama

Voices, podczas którego „Dzień kobiet" miał swoją rosyjską premierę, to międzynarodowy festiwal filmów pełnometrażowych, odbywający się w Rosji od trzech lat.

Rola Haliny Radwan została doceniona przez jury w składzie: przewodniczący - węgierski reżyser Béla Tarr, Stefan Laudyn – dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego, francuski aktor Eriq Ebouaney oraz rosyjska aktorka Yana Troyanova.

Zwiastun filmu "Dzień kobiet"

Reklama
Reklama

„Dzień kobiet", który już 15 lipca ukaże się na DVD, prezentowany był na wielu festiwalach w Polsce i na świecie, m.in. w Szwecji, Szkocji, Portugalii, Rosji i Turcji. Podczas 22. Festiwalu Filmowego w Cottbus zdobył nagrodę główną - The Main Prize for the Best Film.

Kultura
Słowacki Trenczyn Europejską Stolicą Kultury 2026
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Kultura
Bożena Dykiel. Od nimfy na Hondzie do lokatorki z domu na Wspólnej
Kultura
Nie żyje Bożena Dykiel
Kultura
Sztuka i biznes. Artyści na jubileusz Totalizatora Sportowego
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama