Już po raz czwarty młodzi muzycy z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego mogą starać się o miejsce w I, Culture Orchestra. Aplikować mogą muzycy specjalizujących się w grze na instrumentach orkiestrowych będący obywatelami Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Polski w wieku 18-28 lat. Pierwszy etap przesłuchań odbędzie się online. Muzycy aplikujący do Orkiestry  powinni zarejestrować się na stronie przesłuchań

www.auditions.orchestra.iam.pl

a  następnie umieścić na niej swoje nagrania – wymagany repertuar dostępny jest na stronie przesłuchań.

Zobacz galerię zdjęć

Terminy rejestracji 20.12.2013 --  23.01.2014, Terminy na przesłanie nagrań 06.01.2014 - 26.01.2014

Drugi etap przesłuchań to występ na żywo przez komisją I, CULTURE Orchestra. Przesłuchania odbędą się w marcu 2014 r. w 10 miastach: Warszawa, Gdańsk, Baku, Tbilisi, Erywań, Odessa, Kiszyniów, Kijów, Lwów i Mińsk. Nowy skład Orkiestry poznamy w kwietniu 2014 roku. Ci, którym się powiedzie zagrają w I, CULTURE Orchestra podczas tournée w sierpniu 2014 r. Orkiestra wystąpi pod batutą Kirilla Karabitsa między innymi na prestiżowym Edinburgh International Festival. W repertuarze tournée znajdzie się m.in. VII symfonia „Leningradzka" Dmitrija Szostakowicza.

I, Culture Orchestra z dużym poszanowaniem traktuje kulturowe i muzyczne dziedzictwo Środkowej i Wschodniej Europy, a jednocześnie przywiązuje dużą wagę do wysokiego  poziomu wykonawczego. Misją członków Orkiestry jest osiągnięcie doskonałości artystycznej, budowanej w oparciu o poszanowanie różnorodności kultur i współodpowiedzialność za pielęgnowanie bogactwa, jakie wnoszą do Orkiestry muzycy siedmiu krajów uczestniczących w projekcie.

I, Culture Orchestra tworzy ponad 100 młodych muzyków z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego.  Dotychczas Orchestra wystąpiła w 14 krajach w najlepszych salach koncertowych m.in. Berlina (Filharmonia Berlińska), Kijowa (Narodowa  Filharmonia Ukrainy), Londynu (Royal Festival Hall), Warszawy (Filharmonia Narodowa), Tbilisi (Konserwatorium Państwowe), Madrytu (Teatro Real) oraz zagrała koncert finałowy prestiżowego Baltic Sea Festival 2011 w Sztokholmie i specjalny koncert towarzyszący Szczytowi Partnerstwa Wschodniego w listopadzie 2013r.

Ponad 20 koncertów tworzyło trzy trasy koncertowe, nad którymi Honorowy Patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. W tym roku I,Culture Orchestra odwiedziła Islandię, Szwecję, Danię, Estonię i Ukrainę. Jak co roku trasę koncertową poprzedziła dwutygodniowa rezydencja muzyków (Gdańsk), podczas której przygotowywali oni program koncertów. Młodzi muzycy mieli okazję pracować pod kierunkiem najwybitniejszych wykładowców z czołowych orkiestr, takich jak London Symphony Orchestra, Philharmonia Orchestra, London Philharmonic Orchestra, Orkiestrą Tonhalle z Zurychu, Królewską Orkiestrą Concertgebouw, New York Philharmonic czy Cleveland Orchestra.

Więcej informacji Orkiestrze można znaleźć na stronie www.orchestra.iam.pl.