Wang zwracając się do ONZ-owskiej Konferencji Rozbrojeniowej stwierdził, że "jednostronne akty zastraszania ze strony USA" leżą u źródeł irańskiej kwestii atomowej (chodzi o program atomowy Iranu).

Szef dyplomacji Chin stwierdził też, że strony porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 roku, powinni "podwoić wysiłki dyplomatyczne, w celu przywrócenia porozumienia".

Prezydent Donald Trump jednostronnie wycofał USA z porozumienia nuklearnego z Iranem w 2018 roku.

W odpowiedzi na słowa szefa MSZ Chin ambasador USA przy Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie, Robert Wood, wezwał Chiny do rozmów na temat redukcji ryzyka i stabilności strategicznej.

W ostatnim czasie USA i Rosja wycofały się z porozumienia o redukcji rakiet pośredniego zasięgu - traktatu INF. Administracja Trumpa nie podejmowała też działań w celu przedłużenia obowiązywania umowy o redukcji zbrojeń strategicznych (New START), ale ostatecznie umowę tę - o pięć lat - przedłużyła administracja Bidena.

Trump chciał wynegocjowania nowych porozumień ws. redukcji zbrojeń, których stroną byłyby też Chiny. Chiny odrzucają jednak taką możliwość wskazując, że ich arsenał broni atomowej jest znacznie mniejszy niż arsenały USA i Rosji.