Maria Terlecka-Kosowska, do niedawna wydawca w TVN-ie, została w tym miesiącu zatrudniona w TVP3 Kraków. Wiadomość tę potwierdziło Centrum Informacji Telewizji Polskiej. Jak pisze Onet, by pomóc jej w znalezieniu pracy „użyć swoich politycznych wpływów i znajomości przy Woronicza” miał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Zatrudnienie córki Terleckiego, oraz jej „wysokie wynagrodzenie”, miało wywołać „falę spekulacji i oburzenia wśród pracowników i zespołu” - dodaje portal. Onet wysłał w tej sprawie pytania do Centrum Informacyjnego TVP oraz dyrekcji TVP3 Kraków. Odpowiedź przyszła tylko z pierwszego źródła. „Maria Terlecka-Kosowska dołączyła do zespołu TVP3 Kraków i stanowi jego wzmocnienie” - napisało Centrum Informacyjne, dodając, że będzie ona pracować w Regionalnej Agencji Producenckiej w TVP3 Kraków.

Stanowisko, zajęte przez Terlecką-Kosowską, już wcześniej istniało w strukturze stacji, a o jej zatrudnieniu decydowały „kwalifikacje, kompetencje poparte kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w komercyjnej telewizji, przy produkcji dużych projektów ogólnopolskich” - podkreślono. W TVN-ie córka Ryszarda Terleckiego pracowała kilkanaście lat.

„Zatrudnienie p. Terleckiej-Kosowskiej wiąże się z dużym wzrostem produkcji do pasm własnych programu regionalnego TVP3 Kraków i stanowi odciążenie kierownika Regionalnej Agencji Producenckiej” - dodano w odpowiedzi.

Na pytania Onetu nie odpowiedziała dyrekcja TVP3 Kraków a także sam polityk PiS.