O złożeniu wniosku przez Podżornego poinformował na Twitterze Stanisław Tyszka, poseł Koalicji Polskiej PSL - Kukiz'15.

„Na prośbę Pawła Kukiza przedstawiciel Kukiz'15 w Radzie Mediów Narodowych, Grzegorz Podżorny, złoży wniosek o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika i o rozpisanie otwartego konkursu na to stanowisko” - napisał Tyszka.

W rozmowie z „Presserwisem” poparcie wniosku zapowiedział Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych z rekomendacji PO. Inny członek Rady, posłanka PiS Joanna Lichocka, wyraziła jednak wsparcie dla Agnieszki Kamińskiej i Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora Trójki. „Mają trudną pracę, narażeni są na ataki z różnych stron. W tej sprawie mają rację” - napisała na Twitterze.

Z kolei w rozmowie z PAP Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, stwierdził, że „głosowanie na piątkową Listę Przebojów Trójki w jakiś sposób zostało zmanipulowane” a „wyniki faktyczne były inne niż te podane na antenie”.

Piątym członkiem RMN jest eurodeputowana PiS Elżbieta Kruk.

Podczas ostatniego, 1998 notowania  "Listy Przebojów Trójki" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” - piosenka odnosząca się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu pandemii cmentarze były zamknięte. Piosenkę Kazika słuchacze wybrali w głosowaniu internetowym, lokując ją na pierwszym miejscu w piątkowym notowaniu.

Kilka minut po audycji notowanie zniknęło ze strony Trójki, a kierownictwo stacji wydało komunikat, w którym pisze o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.