Strzyczkowski zastąpił na stanowisku dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego, który kierował anteną od 2019 roku.

Od 1989 roku Strzykowski jest dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Prowadzi programy "Zapraszamy do Trójki" oraz "Za, a nawet przeciw".

Czytaj także:

Niedźwiecki żąda przeprosin od TVP i Polskiego Radia

Dziennikarz Trójki: Kazano promować wywiady Kaczyńskiego

UNIEWAŻNIONE GŁOSOWANIE, PROTESTY DZIENNIKARZY

W piątek 15 maja piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki. Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej rozgłośni. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.

Z Trójki odeszło wielu pracowników, m.in. Piotr Kaczkowski, Piotr Metz, Marcin Kydryński, Hirek Wrona i prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki.

Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu wystąpiła do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej i dyrektora Programu III Tomasza Kowalczewskiego.

"Piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone" - poinformowano na stronie stacji. Niewyemitowane 1999. notowanie listy wygrał Kazik Staszewski z utworem "Twój ból jest lepszy niż mój". Wcześniej na facebookowym profilu zespołu Kult, którego Staszewski jest współzałożycielem, umieszczono skierowane pod adresem Trójki żądanie wycofania "Twojego bólu..." z notowania LP3.