W najnowszym wydaniu tygodnika obszerny materiał o ludziach, którym udało się przetrwać medialny obstrzał i wrócić do gry po tym, jak zostali publicznie osądzeni, a nawet ośmieszeni.
Kate Moss, Tomasz Kammel, Martha Stewart, Roman Giertych, Leszek Miller, Roman Polański. Co łączy tych wszystkich ludzi? Z pewnością fakt, że stali się bohaterami głośnych afer, a mimo to przetrwali i dzisiaj dobrze radzą sobie zawodowo.
W „Przekroju" przegląd strategii, które pomagają znanym osobom wydostać się z medialnego piekła. Wśród nich: publiczne wyrażenie skruchy, obśmianie własnych słabości, chwilowe zniknięcie. Specjaliści od zarządzania kryzysowego analizują ciekawe przypadki takiego „odrodzenia", zarówno w polityce, jak i w show-biznesie.
Oprócz tego w numerze ciekawe rozmowy: z legendą polskiej sceny jazzowej Janem „Ptaszynem" Wróblewskim oraz z prof. Januszem Czapińskim, który opisuje życiowe aspiracje przedstawicieli „pokolenia Y". Współcześni 20-latkowie nie chcą tracić zdrowia, harując po nocach w wielkich korporacjach. Młodzież, zdaniem Czapińskiego, pragnie żyć przyjemnie, zdrowo i długo. Co z tego wynika dla umierających z przepracowania 30- i 40-latków?
Najnowszy numer magazynu to także spotkania z ciekawymi osobowościami: Polką Anną Polat, która zdecydowała się na konwersję i została żydówką, a także Marcinem Jakubowskim, zdobywcą naukowego Oscara.