– Telewizja będzie tworzona przez wolontariuszy i skupi środowiska o różnym zabarwieniu, mocno od siebie oddalone. Punktem wyjścia dla programów Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne – mówi Adrian Sinkowski, rzecznik Centrum Myśli Jana Pawła II.
Goście będą dyskutować na temat: literatury, kwestii społecznych, edukacji czy metapolityki.
Celem programów społecznych będzie m.in. zwrócenie uwagi na bariery stawiane osobom wykluczonym. W audycjach mają uczestniczyć – jak podają twórcy telewizji – m.in. Jadwiga Staniszkis, Antoni Libera, Dorota Masłowska, Redbad Klynstra, Maciej Zięba.
Równolegle do tworzących się programów, na żywo będą nadawane audycje rano i wieczorem. Będą odbywały się też debaty z udziałem publiczności.
Telewizja ruszy 18 maja, w 93. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Zostanie też wtedy utworzony think thank pod patronatem Jana Pawła II. – Zjawisko, jakim jest pokolenie JP II, powołały do życia media. Z kolei medium, jakim jest Foksal Eleven, ma potencjał, aby obudzić to pokolenie z powrotem do życia – przekonuje Michał Łuczewski, socjolog z Centrum Myśli Jana Pawła II.