Wygląda jednak na to, że tygodnikowi skończyła się amunicja najcięższego kalibru. Omówienia ostatnich materiałów, dotyczących rozmowy dziennikarza Piora Nisztora z mecenasem Romanem Giertychem (dawniej m.in wicepremierem z ramienia Ligi Polskich Rodzin) i komentarze do niej, wyraźnie zeszły z czołówek większości gazet.
W "Rzeczpospolitej" informacja poświęcona tym nagraniom znalazła się dopiero na czwartej stronie ("Wprost" kontra Giertych. Wojna na oskarżenia), uzupełniona o rozmowę z adwokatem Jerzym Naumannem, autorem komentarza do zasad etyki adwokackiej. Bo w gruncie rzeczy rozważania o tym, czy i ile można zarobić pieniędzy na składaniu najbogatszym Polakom propozycji, że jeśli zapłacą odpowiednią stawkę, to nie opublikuje się książki opisującej ich dokonania, to kwestia etyki - i adwokackiej, i dziennikarskiej.
Czołówki poświęcone nowym "taśmom Wprost" można znaleźć tylko w "Polsce The Times" i "Fakcie", przy czym ten ostatni poświęca tematowi aż pięć pierwszych stron, licząc z okładką, z której bije w oczy wielki tytuł: "Giertych drwi z ofiar Smoleńska". W środku m.in. minireportaż o Łukaszu N., "kelnerze od afery taśmowej", który "żył jak bogacz, kupił BMW i piękny apartament w dobrej dzielnicy".
Z tematów "pozataśmowych", ale również związanych z politykami, w "Rz" m.in. tekst "(Nie)tanie latanie posłów" podsumowujący podniebne dokonania naszych parlamentarzystów. Jak sprawdzili nasi dziennikarze, od początku kadencji za ich przeloty zapłaciliśmy już 14 mln zł, a rekordzista, Tomasz Górski (niezrzeszony, dawniej Solidarna Polska) latał już niemal 300 razy. Sporo podniebnych podróży mają też na koncie Grzegorz Schetyna z PO i Jan Bury z PSL (po 249). Posłowie tłumaczą, że nie latają przecież dla przyjemności, tylko z powodów zawodowych. A Agnieszka Pomaska z PO wyjaśnia, że w trakcie kadencji urodziła córkę i lata, żeby ją nakarmić.
Z kolei w części biznesowej "Rz" optymistyczne doniesienia z rynku pracy. W II kwartale pracodawcy opublikowali na Pracuj.pl, największym portalu rekrutacyjnym, prawie 97,7 tys. ofert zatrudnienia, o prawie 8 tys. więcej niż rok wcześniej. Poszukiwani są specjaliści, zwłaszcza z branży logistyki i transportu - wynika z tekstu "Rośnie wybór ofert dla specjalisty".