Waldemar Grzegorczyk

Waldemar Grzegorczyk

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim

Jak rozliczaliśmy podatki za 2015 rok?

Gościem programu Mateusza Rzemka #RZECZoPRAWIE był Waldemar Grzegorczyk, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

Koniunktura nie sprzyja bankowcom

Poziom zatrudnienia w bankach zmienia się w rytmie wahań koniunktury. W Polsce szczyt przypadł na okres przed kryzysem finansowym.

Przewalutowanie groźne dla każdego

Banki są dla gospodarki jak układ krwionośny dla organizmu. Jeżeli dobrze działają, to i gospodarka ma się dobrze, a jeśli są słabe i niewydolne, to ona ledwo zipie.

Zbyt wiele pokus dla podatników

Dwie rzeczy są w życiu nieuniknione: śmierć i podatki – głosi stare powiedzenie.

Pułapka Rostowskiego

Tego można się było spodziewać: w sytuacji spadku głównego indeksu warszawskiej giełdy o 9 proc. wszystkie otwarte fundusze emerytalne miały straty na zarządzanych portfelach.

Prezydent w Brukseli i podwójny powrót Kurskiego

Głównym tematem dzisiejszych dzienników jest wizyta w Brukseli prezydenta Andrzeja Dudy.

Wojnę cenową przegrali wszyscy

Mimo powtarzanych od lat wezwań największych firm, zwłaszcza PZU, do zakończenia wojny cenowej na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych kierowcy wciąż mogli się cieszyć możliwością kupowania tanich polis.

Start emerytalnej antyreformy

Powrót do dawnego wieku emerytalnego, czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, był przed wyborami sztandarowym hasłem PiS, nic więc dziwnego, że projekt ustawy w tej sprawie szybko został złożony do Sejmu przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Przegląd prasy: Islamski terroryzm i nowy rząd

Na pierwszych stronach gazet już drugi dzień dominuje temat tragicznych piątkowych zamachów terrorystycznych we Francji. Najważniejszą kwestia jest teraz to, jakie skutki ataki Państwa Islamskiego będą miały dla stosunków międzynarodowych.

Bankom korporacyjnym trudniej zarabiać

Alior Bank poinformował, że ostrzy sobie zęby na dwa banki w Polsce. Według naszych informacji do wyboru ma trzy, których chcą się pozbyć właściciele.