Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.08.2015 08:02 Publikacja: 13.08.2015 07:48
Piotr Kościelniak
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
„Kłopot z prądem wróci za rok" — wieszczy „Rzeczpospolita". Co prawda kryzys energetyczny oficjalnie skończył się w środę, jednak jego przyczyny nie zniknęły. „W najbliższych latach problem może powracać i podczas upalnego lata, i podczas ekstremalnie mroźnej zimy" — ostrzega w gazecie prof. Konrad Świrski z Politechniki Warszawskiej. „Dziś bardziej opłaca się na kilka godzin ograniczyć dostawy prądu, niż inwestować miliardy złotych w nowe elektrownie.
W „Gazecie Wyborczej" więcej optymizmu: „Susza nas nie złamie" oświadczają dziennikarze. Ale mimo heroicznych zapewnień, obraz nie jest różowy: „Trwające od prawie dwóch tygodni upały wysuszyły około miliona hektarów gruntów rolnych, obniżyły do rekordowych poziomów rzeki, zmusiły elektrownie do zmniejszenia mocy, a firmy do ograniczenia produkcji. Ale na razie nie zagraża to na większą skalę naszej gospodarce ani cenom żywności". Nic tylko czekać na kolejne memy na pierwszej stronie gazety w rodzaju #polskawruinie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zaginiona w czasie II wojny światowej buława hetmana Klemensa Branickiego, rangą porównywalna do Szczerbca, miec...
Rozpoczynają się intensywne obserwacje próbnych płyt kamiennych, co stanowi kolejny, niezwykle istotny etap w pr...
To może być jeden z najbardziej nietypowych wieżowców w Warszawie. Ma powstać na wąskiej działce przy ul. Twarde...
Dzięki współpracy ratusza z inwestorami będą mogły powstawać szkoły, przedszkola, drogi czy tereny zielone – na...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Tylko 8 z 60 radnych Warszawy udostępnia wyborcom swój numer telefonu. Z pozostałymi trzeba się kontaktować prze...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas