Jarosław Jakimowicz miał zarobić w TVP niemal dwa miliony złotych

Dziennikarz Piotr Krysiak poinformował w mediach społecznościowych, że udało mu się dotrzeć do danych na temat zarobków Jarosława Jakimowicza w TVP. „Prawie 2 miliony w 3,5 roku zarobił gwiazdor TVP” – czytamy.

Publikacja: 19.01.2024 11:54

Jarosław Jakimowicz

Jarosław Jakimowicz

Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Udało mi się dotrzeć do zarobków najbardziej kontrowersyjnego 'prezentera' TVP Info. Jarosław Jakimowicz zarobił prawie dwa miliony w 3,5 roku. Wszystko z naszych podatków i za zgodą prezesa TVP Jacka Kurskiego” – czytamy we wpisie opublikowanym przez dziennikarza Piotra Krysiaka w serwisie społecznościowym Instagram. Jak wyglądało to rok po roku? „Jego wynagrodzenie rosło wraz z większym bełkotem i wymiocinami na wrogów politycznych” – stwierdził Krysiak we wpisie. 

Jakimowicz w 2020 roku zarobić miał 204.200 złotych, w 2021 – 363.600 zł., w 2022 – 473.400 zł., zaś od stycznia do czerwca 2023 roku – 233.705 zł. 

Jak zauważa Krysiak, „do tej kwoty należy dodać ‚kąciki’ Jakimowicza”.  „Według jednego z serwisów za każdy ‚kącik’ ‚gwiazdor’ Kurskiego zgarniał 2000 złotych. Za 200 ‚kącików’, do których przyznał się Jakimowicz wychodzi plus 400.000 PLN” – zaznaczył dziennikarz. 

Czytaj więcej

Jarosław Jakimowicz zwolniony z TVP. Skargi na aktora otrzymywał już poprzedni szef TAI

Jarosław Jakimowicz zwolniony z TVP

Jarosław Jakimowicz w Telewizji Polskiej nie pracuje od połowy lipca 2023 roku. Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła wówczas decyzję o rozwiązaniu umowy z aktorem, który prowadził program w TVP Info. Powodem miały być nieprzyzwoite zachowania aktora, o których informowano już poprzednie kierownictwo TAI. ”W związku z licznymi przykładami pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych" — zaznaczał ówczesny szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk.

Za zwolnieniem Jakimowicza z TVP miały stać skargi czterech kobiet dotyczące jego seksistowskich zachowań. O nieodpowiednim zachowaniu mężczyzny miał być informowany już poprzedni szef TAI, Jarosław Olechowski, ale nie podjęto w tej sprawie żadnej decyzji. Zmiana nastąpiła w kwietniu. W ocenie władz TVP zachowanie Jakimowicza nie kwalifikowało się, by o sprawie informować prokuraturę.

Dziennikarz Piotr Krysiak w 2021 roku opublikował w mediach społecznościowych relację jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation 2020, która miała ona paść ofiarą gwałtu. Gwałciciel został wówczas opisany jako „gwiazda publicystyki TVP Info” – media dosyć szybko uzupełniły, iż może chodzić o Jarosława Jakimowicza. Ten pozwał za tę sprawę Krysiaka do sądu. Proces zakończył się w czerwcu ubiegłego roku – sąd II instancji orzekł, że „Pan Krysiak nikogo nie znieważył i nie zniesławił” oraz obciążył Jakimowicza kosztami procesowymi.

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia także o innych ogromnych zarobkach pracowników TVP. Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej udostępnił wyniki kontroli poselskiej Telewizji Polskiej. Wynika z niej m.in., iż Michał Adamczyk jako dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej otrzymał — od 25 kwietnia do 31 grudnia br. — ponad 370 tys. zł. Z kolei "z tytułu umów cywilnoprawnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w roku 2023" zarobił 1 mln 127 tys. zł.

Kraj
Śląskie samorządy poważnie wzięły się do walki ze smogiem
Kraj
Afera GetBack. Co wiemy po sześciu latach śledztwa?
śledztwo
Ofiar Pegasusa na razie nie ma. Prokuratura Krajowa dopiero ustala, czy i kto był inwigilowany
Kraj
Posłowie napiszą nową definicję drzewa. Wskazują na jeden brak w dotychczasowym znaczeniu
Kraj
Zagramy z Walią w koszulkach z nieprawidłowym godłem. Orła wzięto z Wikipedii