19-letni Wojciech R. zamieścił komentarz o treści „utylizować brudasów!!”, 46-letni Mariusz K. z Oświęcimia napisał „Uruchomić piece bo już wystygły dawno temu i brudasow nierobów i zakapiorów przeznaczyć na opał” a 26-letnia Agata T. pod filmem zamieściła komentarz o treści „Hmmm wezcie ich wszystkich w Oświęcimiu w obozie zamknijcie, niech się do czegos teraz przyda i najlepiej ich wszystkich w komory gazowe”.

- Publicznie nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych W sprawach tych przedstawiono zarzuty z art. 256§1 kk - mówi prok. Janusz Hnatko, rzecznik prokuratury.

Wszyscy przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do winy. - Twierdzili, że komentowali zachowanie osób w filmie, nie zamierzali nawoływać w ten sposób do nienawiści wobec uchodźców, nie zdawali też sobie sprawy, że dopuszczają się przestępstwa - mówi Hnatko.

Oskarżeni nie byli dotychczas karani. Prokurator skierował wobec nich do sądu wnioski o warunkowe umorzenie postępowań, wyznaczenia okresu próby wynoszącego 1 rok oraz orzeczenia świadczenia pieniężnego w wysokości po 200 złotych.