O powołaniu Kwiatkowskiego do RMN poinformował rzecznik Andrzeja Dudy. „Informuję że Prezydent RP Andrzej Duda powołał postanowieniem z dnia 10 grudnia br. w skład Rady Mediów Narodowych pana Roberta Kwiatkowskiego zgłoszonego przez Klub Parlamentarny Lewica” - napisał na Twitterze Błażej Spychalski.

Kwiatkowski zajmie w RMN miejsce Grzegorza Podżornego, który w połowie sierpnia zrezygnował z tej funkcji.

Od niemal czterech miesięcy Rada Mediów Narodowych liczyła tylko czterech członków. Z ramienia PiS zasiadają w niej Krzysztof Czabański, europosłanka Elżbieta Kruk i posłanka Joanna Lichocka, a skład dopełnia Juliusz Braun (powołany przez prezydenta z rekomendacji PO).

Drugim kandydatem do uzupełnienia składu RMN, obok Kwiatkowskiego, był Paweł Olszewski, zgłoszony przez KO.

Robert Kwiatkowski w latach 1996-1998 był członkiem  Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W czerwcu 1998 objął stanowisko prezesa zarządu TVP, które piastował do połowy lutego 2004 roku. Nazwisko Kwiatkowskiego pojawiło się w trakcie afery Rywina. Według przyjętego przez Sejm raportu komisji śledczej, autorstwa Zbigniewa Ziobry, Kwiatkowski wchodził w skład tzw. „grupy trzymającej władzę”. Nigdy nie postawiono mu jednak w tej sprawie żadnych zarzutów.