Rodzina nie chce na nich kamer ani fotoreporterów.- Chcemy, żeby to była uroczystość dla rodziny i znajomych Ewy. Przyjść może każdy, kto chce pożegnać Ewę, ale chcielibyśmy, żeby dziennikarze uszanowali prywatny charakter uroczystości. Nie zachowujcie się jak hieny – apelował kilka dni wcześniej Piotr Tylman, brat zamordowanej Ewy.

Uroczystości pogrzebowe 26-latki rozpoczną się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Koninie. Po nich nastąpi odprowadzenie ciała do grobu na cmentarz komunalny przy ul. Staromorzysławskiej w Koninie.

W poniedziałek oficjalnie potwierdzono, że ciało wyłowione 25 lipca z Warty w podpoznańskim Czerwonaku należy do Ewy Tylman.

Młodej kobiety poszukiwano od listopada, kiedy zaginęła po wyjściu z imprezy integracyjnej w jednym z poznańskich klubów.

Kamery miejskiego monitoringu nagrały jak Ewa szła razem ze swoim kolegą z pracy - Adamem Z. Trop urywał się przy moście św. Rocha.

Kilka dni po zaginięciu na zlecenie prokuratury Adam Z. został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa kobiety z zamiarem ewentualnym. Został aresztowany. Nie przyznaje się do winy.

Śledczy przyjmują, że Ewa Tylman pokłóciła się z kolegą, który zepchnął ją z wysokiej skarpy, a potem, nieprzytomną, miał przeciągnąć na brzeg Warty i wepchnąć do rzeki.

Jej ciała szukano osiem miesięcy. Robiła to zarówno policja, jak i wynajęci przez rodzinę płetwonurkowie.

Zwłoki znaleziono pod koniec lipca na wysokości Czerwonaka. Przy zwłokach były m.in. karta płatniczą z nazwiskiem Ewy Tylman, klucze do mieszkania i telefon. Zgadzał się płaszcz, spodnie, torebka, kolor włosów i wzrost. A badania DNA potwierdziły, że to zaginiona.

Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała jednak przyczyny śmierci Ewy, bo ciało było w stanie zbyt daleko posuniętego rozkładu.

Prokuratura zleciła dodatkowe, specjalistyczne badania, które właśnie trwają.