Aktualizacja: 30.01.2017 13:16 Publikacja: 29.01.2017 18:52
Foto: AFP
Pierwszy dawał nam bezpieczeństwo, drugi awans cywilizacyjny. Konkurencji między nimi nie było, skoro Waszyngton wspierał Unię, a do NATO należała większość państw Wspólnoty.
Ale już pierwsze dni urzędowania Donalda Trumpa, a w szczególności jego sobotnia rozmowa z Władimirem Putinem, jasno dowodzą, że ten układ się zmienia. Trudno nie odnieść wrażenia, że nowy prezydent szykuje się do takiego porozumienia z Moskwą, które może naruszyć fundamentalne interesy Ukrainy, najbliższego partnera Polski na wschodzie. Zniesienie przez USA sankcji nałożonych na Rosję oznaczałoby przecież pogodzenie się przez Waszyngton z aneksją Krymu i uznanie decydującego wpływu Putina na rozwój wydarzeń w Kijowie poprzez zamrożony konflikt w Donbasie.
W cyfrowym świecie pełnym treści, webinarów i kursów, coraz częściej to nie dostęp do informacji, ale dostęp do...
Od marszu z czekoladowym orłem Bronisława Komorowskiego dokładnie wiemy, gdzie w którą stronę nie warto iść, a m...
Autor: Jakub Turowski, dyrektor ds. polityki publicznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Meta.
Wojsko przygotowuje oprawę rocznicy 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego. Będzie można zobaczyć czołgi, a na...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kilkaset osób prowadzi działania w związku z pożarem, który wybuchł na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego....
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas