Reklama

W Warszawie zatrzymano rosyjskiego biznesmena

Na lotnisku Chopina w Warszawie zatrzymano rosyjskiego biznesmena Andrieja Czerniakowa. Rosjanie skierują wniosek o ekstradycję miliardera, który oskarżony jest o oszustwo.
W Warszawie zatrzymano rosyjskiego biznesmena

Foto: Bloomberg

W przeszłości Andriej Czerniakow zarządzał jedną z największych firm budowlanych w Rosji - "Kosmos". Jego przedsiębiorstwo realizowało zamówienia dla rządu i władz lokalnych.

W 2011 roku "Kosmos" miało zbudować tunel w Moskwie. Na ten cel Czerniakow wziął 11 miliardów rubli kredytu. Pieniądze nigdy nie zostały spłacone, a biznesmen wyjechał z kraju.

W 2015 roku Rosjanie wystawili za Czerniakowem list gończy. Mężczyzna został skazany w Wielkiej Brytanii za ukrywanie majątku, jednak zanim usłyszał wyrok, opuścił kraj. 

Czerniakow został zatrzymany na lotnisku w Warszawie, gdy czekał na odprawę samolotu na Ukrainę. Przedsiębiorca liczył prawdopodobnie, że skonfliktowane z Moskwą władze w Kijowie odmówią jego ekstradycji.

Do Polski trafi wniosek rosyjskiej prokuratury o ekstradycję. O losie Rosjanina zdecyduje Sąd Okręgowy w Warszawie. Obecnie Czerniakow przebywa w areszcie. 

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Kraj
Afrykańskie powietrze napłynie do Polski. Termometry pokażą nawet 20 stopni
Warszawa
Pacjentka była jednocześnie dawcą i biorcą. Pierwsza w Polsce taka operacja
Kraj
Radne ze stołecznego Żoliborza walczą z mięsem. Czy posiłki na imprezach będą tylko roślinne?
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama