Przedstawiciel Castoramy potwierdził nam, że większość sklepów sieci w niedzielę 24 października jest otwarta. Placówki te czynne są w godzinach 10:00-18:00.

Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl, w wybranych marketach Castoramy pojawiła się możliwość nadawania i odbioru przesyłek pocztowych. "Tym samym Castorama dołącza do szerokiej listy sieci handlowych, które mogą legalnie otwierać sklepy w oparciu o zapisany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele wyjątek przewidziany dla placówek pocztowych" - czytamy.

"Castorama ponownie wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Od teraz będziemy czynni także w każdą niedzielę!" - brzmi cytowany przez portal fragment komunikatu Castoramy.

Castorama to nie pierwsza sieć marketów budowlanych, która zdecydowała się na otwarcie sklepów w niedziele, także te niehandlowe.

Kilka dni temu informowaliśmy, że prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, w efekcie której za trzy miesiące skończy się "furtka" w postaci pracy sklepów jako punktów pocztowych.

Czytaj więcej

Zakaz handlu zaostrzony. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Do końca stycznia 2022 r. firmy będą mogły korzystać z wyłączenia powalającego na pracę w niedzielę tzw. punktom pocztowym. Ten status uzyskiwano podpisując umowy z partnerami logistycznymi, a praca pocztowa sprowadzała się do przyjmowania czy wydawania przesyłek jak paczki z e-zakupami.

Po wejściu w życie nowelizacji sklep będzie mógł z tego korzystać, ale pod warunkiem wykazania, iż usługi pocztowe to co najmniej 40 proc. jego przychodów.