W sobotę zakończy się 26. Szkoła Liderów Politycznych – program poświęcony przywództwu politycznemu w Polsce. Patronat nad wydarzeniem sprawuje „Rzeczpospolita".

Zajęcia, które rozpoczęły się w piątek 7 września, skierowane były do liderów życia publicznego – parlamentarzystów, samorządowców, szefów organizacji pozarządowych o charakterze politycznym. Zainaugurowała je debata polityków, którzy rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed polską sceną polityczną w Europie i na świecie, a także o tym, co ich łączy w trosce o najważniejsze interesy Polski ponad bieżącym sporem politycznym.

Jest to najstarszy program realizowany przez Fundację Szkoła Liderów. Biorą w nim udział przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych, począwszy od PiS – na PO, Nowoczesnej, przedstawicielach KOD kończąc. Program służy budowaniu dialogu i otwartości w debacie publicznej, pluralistycznemu spojrzeniu, które pomoże zrozumieć wyzwania i problemy, z jakimi musi się zmierzyć Polska, a których rozwiązaniu nie sprzyja obecna polaryzacja sceny politycznej.

26. Szkołę Liderów Politycznych zakończy dyskusja o nowoczesnych technologiach zdobywania i sprawowania władzy.