– Stawka tych wyborów dobrze opisuje słowo "bezpieczeństwo". Zarówno osobiste, jak i rodzinne, socjalne – mówił w trakcie konferencji prasowej Tomasz Poręba, szef sztabu PiS. – Bezkrytyczna zgoda na przyjmowanie nielegalnych imigrantów to była polityka PO poparta przez deklarację prezydentów z PO i popieranych przez PO. Ani Grzegorz Schetyna, ani nikt inny z tej deklaracji się nie wycofali. – dodał Poręba, który przypominał też, że PO chce likwidacji urzędu wojewody.

 

W 60-sekundowym spocie przypomniano nie tylko wypowiedzi polityków partii Grzegorza Schetyny, ale pokazano również fikcyjne programy telewizyjne z "2020 roku", gdy samorządowcy Zgodnie z wizja PiS wtedy w Polsce imigranci popełniają liczne przestępstwa, są też muzułmańskie enklawy w miastach. "Czy będziemy czuli się bezpieczni, jeśli PO to zrealizuje" - tak kończy się klip PiS, być może jeden z ostatnich w tej kampanii.

Jak informują nas sztabowcy PiS, spot od środy emitowany jest również telewizyjnie, nie tylko w internecie jak to było przy poprzednich klipach PiS.