Wiosną TVN chce być mocno rozrywkowy, stawia przy tym na sprawdzone formaty. Świadczą o tym propozycje programowe tej stacji, które już za miesiąc pojawią się na ekranach telewizorów. A głównym orężem Polsatu w walce o widza ma być nowe muzyczne show "Tylko nas dwoje", które wymyślili twórcy "Tańca z gwiazdami". W jego jury zasiądzie Dorota "Doda" Rabczewska, główna skandalistka wśród polskich celebrytów.

Wśród nowości TVN nie ma premierowych programów rozrywkowych. Stacja pokaże kolejne edycje tanecznych show, które zdobyły już sobie wiernych fanów. Po rocznej przerwie wraca program "You can dance", zobaczymy też 11. edycję "Tańca z gwiazdami".

– W tabloidach pojawiły się informacje o udziale w programie polityków, ale zapewniam, że nikt taki zaproszenia od nas nie dostał – mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

W jury "You Can Dance" Weronikę Marczuk, którą jesienią zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne, zastąpi aktorka Anna Mucha.

W TVN zadebiutują za to dwa zupełnie nowe seriale wzorowane na zachodnich formatach. Po komercyjnym sukcesie "Teraz albo nigdy", który opowiadał o losach kilkorga przyjaciół, stacja stawia na podobne historie toczące się w grupach koleżanek i kolegów.

"Klub Szalonych Dziewic" ma być zabawną obyczajową opowieścią o współczesnych kobietach. TVN podkreśla, że bohaterki serialu to silne, przebojowe i niezależne kobiety, które bez zahamowań rozmawiają o swoich partnerach, życiu osobistym czy codziennych zdarzeniach. W głównych rolach pojawią się m.in. Anna Przybylska i Anna Dereszowska. "Klub" będzie emitowany w każdy wtorkowy wieczór od 2 marca.

Z kolei "Usta, usta" to serialowa komedia, w której kluczowe role grają mężczyźni. Losy ich związków oraz problemy, jakie się w nich zdarzają, mają przykuć widzów do telewizorów w sobotnie wieczory. W rolę głównych par wcielą się m.in. Magdalena Różczka i Paweł Wilczak oraz Sonia Bohosiewicz i Wojciech Mecwaldowski.

Hitem Polsatu ma być show "Tylko nas dwoje", w którym profesjonaliści będą uczyć śpiewać partnerów -amatorów. I tak zobaczymy np. pary Piotra Kupichę (Feel) i Annę Bosak czy Jacka Stachurskiego i Krystynę Czubównę. W jury pojawią się Dorota "Doda" Rabczewska (wcześniej występowała w programach TVP) i Tomasz Karolak (aktor współpracujący dotychczas głównie z TVN). Do tego grona dołączy Irena Santor. Show nadawane będzie od 13 marca w każdą sobotę.

Nową propozycją Polsatu jest też program "On i Ona", w którym występują znane pary małżeńskie. Będą musiały udowodnić, że dobrze znają poglądy, zwyczaje i gusty swoich partnerów. Program co niedzielę poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz.

W Polsacie pojawi się także obyczajowy serial "Hotel 52", w którym widz pozna perypetie życiowe jego personelu i gości. W rolach głównych: Magdalena Cielecka, Laura Samojłowicz i Rafał Królikowski.