Zajęcia podzielono na bloki tematyczne. Wśród nich znalazły się: biotechnologia dla menedżerów, ekonomia dla biotechnologów, innowacyjny biznes w life science i transfer technologii w branży life science.
Poza tym w poszczególnych blokach tematycznych znajdą się też zagadnienia z zakresu innowacyjnej firmy, sprzedaży, marketingu i komunikacji, finansowania innowacji biobiznesu, controllingu oraz prawa w biznesie. Słuchacze będą też mieli warsztaty i seminaria. Zajęcia będą się odbywać w języku polskim i angielskim.
– Wykłady i ćwiczenia prowadzone będą na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Jagiellońskiego Parku Technologicznego LifeScience, a część wykładów odbędzie się na uczelni partnerskiej, w trybie wideokonferencji – dodają przedstawiciele uczelni. Zagraniczni eksperci będą prowadzić zajęcia przez Internet.
Rekrutacja na studia już się rozpoczęła i potrwa do 18 września. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Uniwersytet chce przyjąć na te studia 36 – 48 osób.
Studia są płatne. Czesne wynosi 3725 zł za semestr. – Po ich ukończeniu absolwent będzie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach działających w dziedzinie biotechnologii, jednostkach zaplecza naukowo-badawczego przemysłu biotechnologicznego i przemysłów pokrewnych. Ponadto będzie przygotowany do pracy na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania, menedżerów średniego i wyższego szczebla, doradców i konsultantów w organizacjach gospodarczych lub publicznych, a przede wszystkim do prowadzenia własnej działalności gospodarczej – uważają przedstawiciele uczelni.
Rozwiązywanie konfliktów
Uniwersytet Jagielloński przygotował też kolejne nowe studia: mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów. Będą prowadzone przez Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Wykładowcami będą nie tylko pracownicy naukowi uczelni, ale także praktycy prawnicy, psychologowie oraz trenerzy mediacji i negocjacji. Program studiów składa się z wykładów oraz praktycznych warsztatów prowadzonych w grupach. Słuchacze poznają zagadnienia m.in. z psychologii i mediacji, nauczą się też zasad obowiązujących w mediacji w sprawach cywilnych, karnych, gospodarczych, w sprawach dla nieletnich i rodzin. Adepci mediacji poznają również procedury polubownego rozwiązywania sporów m.in. w prawie pracy oraz zasady formułowania ugód administracyjnych i ich spisywania. W programie znalazły się też m.in. alternatywne metody rozwiązywania sporów w przepisach Rady Europy i Unii Europejskiej albo mediacja w USA.