Reklama

Policja zamknęła nielegalny turniej pokera

Policjanci i służby celne zatrzymali ok. 100 pokerzystów. Grali na pieniądze, co jest sprzeczne z prawem

Publikacja: 20.10.2011 03:53

Grę w pokera wolno organizować tylko w kasynie i tylko w ramach turnieju – mówi Jacek Kapica, wiceminister finansów.

W szczecińskiej restauracji w nocy z wtorku na środę odbywał się turniej pokera. Interweniowało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji i służb celnych. Zabezpieczyli żetony i stoły do gry, zatrzymali ok. 100 osób i przesłuchali je. Organizatorowi imprezy grozi do trzech lat więzienia.

Uczestnicy imprezy przekonywali, że grali o żetony i puchar przechodni, a spotkali się, by uczcić urodziny kolegi.

– Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że mieliśmy do czynienia z organizacją nielegalnego turnieju – mówi Jacek Kapica.

Przed Ministerstwem Finansów staje i inny problem związany z pokerem: zmiana ustawy, która umożliwi w Polsce organizowanie turniejów pokera sportowego. Na olimpiadzie w Londynie w 2012 r. po raz pierwszy odbędzie się pokaz tej gry jako dyscypliny sportowej.

Reklama
Reklama

– Jesteśmy w kontakcie z Polską Federacją Pokera Sportowego i zastanawiamy się nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby ująć grę w pokera w formie sportowej  w reżim ustawy o grach hazardowych – mówi Kapica. Zapowiada, że sprawa powinna być rozwiązana przy najbliższej nowelizacji ustawy o grach hazardowych.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
„Rzecz w tym”: Polska 2050 na krawędzi. Wojna frakcji i możliwy powrót Hołowni
Kraj
„Najder połączył ludzi, a nie ich podzielił”. Zbigniew Gluza o „Wywrotowcu”
Kraj
„Rzecz w tym”: „Myślę, że Jarosław Kaczyński jest wściekły na Zbigniewa Ziobrę”
Kraj
Warszawa likwiduje miejsca dla przedszkolaków. Co jest tego przyczyną?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama