Za czasów Radosława Sikorskiego, Piotr Paszkowski sprawował funkcję rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. W latach 2007-2010 był rzecznikiem MSZ. W 2010 r. został dyrektorem Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, na stanowisku pozostał do 2014 r.

10 kwietnia 2010 r. potwierdził fakt katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku oraz śmierć wszystkich osób znajdujących się na pokładzie.

Piotr Paszkowski został w 2014 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie zagranicznej, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności dyplomatycznej.

16 lipca Piotr Paszkowski skończył 69 lat.

"Świetny urzędnik i kolega. Ceniony przez wojskowych, dyplomatów - i przez setki dziennikarzy, z którymi współpracował. Człowiek przeciekawy i przeinteligentny" - napisał o zmarłym Marcin Bosacki, który zastąpił Paszkowskiego na stanowisku rzecznika MSZ.

"Bardzo smutna wiadomość. Będzie mi brakowało jego mądrości i poczucia humoru. Wzór z Sevres rzecznika prasowego. Żegnaj przyjacielu" - napisał na Twitterze europoseł PO Radosław Sikorski.