Olejniczak nie będzie kandydował do Sejmu

Były europoseł Wojciech Olejniczak nie zamierza startować w jesiennych wyborach parlamentarnych - podaje tvn24.pl.

Aktualizacja: 07.08.2015 15:01 Publikacja: 07.08.2015 14:52

Wojciech Olejniczak

Wojciech Olejniczak

Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski

Polityk informację o tym, że nie wystartuje w wyborach umieścił na swoim profilu na Facebooku. Napisał, że nie zamierzał i nie zamierza startować w nadchodzących wyborach parlamentarnych. "W najbliższym czasie zamierzam kontynuować i rozwijać swoją zawodową działalność poza polityką" - czytamy. Olejniczak nie wyjaśnia jednak konkretnie, czym będzie się zajmował. Dodaje jedynie, że będzie trzymał kciuki za kolegów i koleżanki reprezentujących lewicę.

Wojciech Olejniczak w 2000 roku w sztabie wyborczym prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego odpowiadał za stronę medialną i wizualną kampanii. W latach 2003–2005 był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Z kolei od 2005 do 2008 roku przewodniczył Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kraj
Krok w strony budowy wieżowca przy Twardej 7. Będzie wąski, wysoki i podcięty
Kraj
Deweloperzy wybudują infrastrukturę. Warszawa wprowadza Zintegrowane Plany Inwestycyjne
Kraj
Radni Warszawy coraz bardziej anonimowi
Kraj
Ośrodek dla cudzoziemców pod Warszawą. Przebywa tam 170 mężczyzn
Kraj
Rekordowy czerwiec warszawskiego lotniska. „W czołówce Europy"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama