Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.09.2015 08:13 Publikacja: 10.09.2015 07:57
Marek Domagalski
Foto: Fotorzepa/Waldemar Kompała
„Europę stać na uchodźców" pisze w korespondencji z Brukseli na pierwszej stronie „Gazeta Wyborcza" cytując szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, który naciska na obowiązkowy podział uchodźców między kraje Unii. Jego plan ma ponoć coraz więcej zwolenników. Pytanie tylko, dlaczego „GW" pokazuje go na przywalającym pierwszą stronę gazety czarnym tle?
Korespondentka „Rzeczpospolitej" pisze z kolei, że Polska będzie musiała przyjąć tysiące uchodźców z Syrii, Iraku i Erytrei, a plan przedstawiony przez Junckera pokazuje, że Unia będzie miłą jedną politykę przyznawania azylu i dzielenia uchodźców między poszczególne kraje, a to oznacza, że Polska będzie musiała ich przyjmować systematycznie. Ale i bez takiego mechanizmu fale migracyjne będą przybierały na sile i ktoś będzie musiał im zaoferować schronienie. Liczenie, że zawsze będą to Niemcy jest złudne. Lepiej więc wziąć aktywny udział w tym procesie i próbować choć trochę go ucywilizować niż być przegłosowanym - radzi Anna Słojewska w komentarzu „Polska nie ma argumentów w sprawie uchodźców".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Warszawa zajęła 56. miejsce w najnowszym rankingu QS Best Student Cities 2026, który ocenia miasta na całym świe...
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko zastanawiają się, dokąd zmier...
Po 13 latach nieobecności, Wizz Air ogłosił powrót na lotnisko Warszawa-Modlin. Roland Tischner, dyrektor ds. op...
Ponad 8 mln zł odszkodowań wypłacili już ubezpieczyciele osobom poszkodowanym w pożarze w Ząbkach. W budynku ube...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
W ciągu ostatnich dwóch lat z warszawskich podwórek ubyło ponad 2130 kotów wolno żyjących – wynika z danych urzę...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas