Reklama

Szef MSZ o "murzyńskości" w relacjach z USA. Sikorski odpowiada

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział, że "po czterech miesiącach rządów PiS Polska odchodzi od murzyńskości w relacjach z USA". Słowa, odwołujące się do wypowiedzi Radosława Sikorskiego z rozmowy podsłuchanej w 2014 roku, były szef MSZ skomentował na Twitterze.

Aktualizacja: 30.03.2016 15:28 Publikacja: 30.03.2016 11:03

Witold Waszczykowski

Witold Waszczykowski

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

- Odchodzimy od zapaści w stosunkach polsko-amerykańskich, jaka miała miejsce za poprzedniego rządu, gdy poprzedni minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski określał je mianem "murzyńskości". My od tej murzyńskości odeszliśmy, poprzez intensyfikację dialogu polsko-amerykańskiego - powiedział w TVN24 Witold Waszczykowski.

Jego wypowiedź była nawiązaniem do podsłuchanej w 2014 r. rozmowy byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Sikorski określił wówczas podejście Polski do relacji z USA jako "taką murzyńskość".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Warszawa
Zamkną dworzec Warszawa Centralna. Wiadomo, kiedy i na jak długo
Kraj
Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich. W finale dwa zespoły z Politechniki
Kraj
Pierwsza taka biblioteka w Polsce. Metroteka, czyli książki pod ziemią na stacji metra Kondratowicza
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
warszawa
Ruchy miejskie nie chcą hali na Skrze. Ekspert: To dobrze skomunikowane miejsce
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama