Na 250-300 tys. osób szacują służby wojewody lubuskiego liczbę uczestników tegorocznej 23. edycji festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock zorganizowanego przez Fundację WOŚP w Kostrzynie nad Odrą.

Tegoroczny festiwal podsumował Jurek Owsiak. - Zakończył się 23. Przystanek Woodstock, najpiękniejszy festiwal świata w Kostrzynie nad Odrą. To niebywałe święto, radości młodości i rock and rolla spotkało się z niezwykłym przyjęciem Woodstockowiczów, którzy w kilkusettysięcznym tłumie oddali się zabawie - powiedział szef WOŚP.

Dalej Owsiak przytoczył artykuł, który pojawił się w brytyjskim dzienniku "Daily Star". "Polski Woodstock to najbardziej nieprzyzwoity festiwal" - napisali Brytyjczycy.

"Festiwal jest tak sprośny, że rząd określił go mianem festiwalu o podwyższonym ryzyku" - cytuje dalej Owsiak. 

Artykuł ten zacytowany został również w "Wiadomościach" TVP. Tytuł materiału brzmiał: "Najbardziej obskurnego festiwalu świata". Do informacji przekazanej przez Telewizję Polską odniósł się szef WOŚP. 

Owsiak zwrócił się do Krzysztofa Ziemca, który tego nie prowadził wieczorne wydanie "Wiadomości"

- Krzychu znamy się jeszcze z programu Trzeciego Polskiego Radia. To była wtedy rodzina atmosfera, bardzo piękna, która budowała dziennikarstwo solidne, bardzo wiarygodne i pełne przyjaźni wobec wszystkich, którzy tam pracowali - mówi Owsiak.

- Krzychu, piliśmy nawet wódkę razem na przyjęciach,ja tobie opowiadałem o swoich podróżach, a ty słuchałeś. Podziwiałem Twoją dzielność, gdy ratowałeś dzieci z opresji - kontynuuje Owsiak.

- Uwierz mi, jako staremu znajomemu, byłem tam, odpowiadałem za przystanek Woodstock. Brałeś udział w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca - od złego tłumaczenia po informację o braku odpowiedniego przygotowania. Krzysztof, porzuć ten podły zawód w tym miejscu, w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego, tak byś znowu mógł ze mną rozmawiać o podróżach, bym mógł się z tobą napić wódki - przekazał.

- Krzychu, nie można kłamać - zakończył Owsiak.