- Miarka się przebrała. Dość już obrażania, drwin, szydzenia z mojej osoby. Pan Jerzy Owsiak nawet z przeprosin zrobił kpiny. Nie pozwolę na to – powiedziała Krystyna Pawłowicz portalowi se.pl, który ujawnił sprawę.

Posłanka będzie domagała się ukarania Owsiaka za jego kontrowersyjną wypowiedź o niej podczas Przystanku Woodstock, a także za internetową akcję ośmieszającą jej osobę.

Owsiak miesiąc temu w Kostrzynie ze sceny zwrócił się do Pawłowicz: - Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać - dodał.

Później zapowiadał, że "nawet na krok nie cofnie swoich słów". Przypominając o zdobytym przez siebie "doświadczeniu psychoterapeutycznym", twórca Przystanku Woodstock i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tłumaczył, że w jego słowach o Pawłowicz "nie było złośliwości ani myślenia kategoriami seksistowskimi".

Jednak kilka dni później przeprosił. - Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do pani – powiedział w jednej z prywatnych telewizji.

Mimo przeprosin posłanka PiS zamierza pozwać Owsiaka. - Mogę potwierdzić, że dwa pozwy cywilne będą dotyczyły wypowiedzi Jerzego Owsiaka na Przystanku Woodstock, a także skandalicznego ośmieszania Krystyny Pawłowicz w internecie. Dodatkowo składamy prywatny akt oskarżenia, z art. 216 kk, w sprawie znieważenia posłanki – zapowiedział w tabloidzie mec. Artur Wdowczyk, pełnomocnik posłanki.

Poza skandaliczną wypowiedzią podczas Przystanku Woodstock Pawłowicz zamierza pozwać Owsiaka, za internetową akcję, która nosiła nazwę „Ruch Wyp.... Krystyny Pawłowicz w Kosmos", o której głośno było trzy lata temu.

Znany bloger Matka Kurka, ujawnił, że akcję organizowała WOŚP, a polegała ona m.in. na rozszyfrowaniu na koszulkach skrótu "R.W.K.P.W.K".

WOŚP na razie nie wypowiada się na temat pozwów, jakie przeciwko jej szefowi zamierza złożyć posłanka PiS. - Nie komentujemy sprawy do czasu zapoznania się z pozwami - powiedział se.pl Krzysztof Dobies, rzecznik Orkiestry.

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Odkrywaj karty historii i pogłębiaj swoją wiedzę od starożytności po nowoczesność

ZAMÓW