Reklama
Rozwiń

USA: Kierowca chce dowieść, że Ziemia jest płaska

- Nie wierzę w naukę. Nie ma różnicy między nauką a science fiction - mówi Mike Hughes, 61-letni kierowca z Chicago, który ma zamiar wznieść się na wysokość 548 metrów na pokładzie rakiety domowej produkcji i dowieść, że Ziemia jest w rzeczywistości płaska - odnotowuje Fox News.

Aktualizacja: 23.11.2017 14:46 Publikacja: 23.11.2017 09:17

USA: Kierowca chce dowieść, że Ziemia jest płaska

Foto: 123RF

arb

Hughes przekonuje, że jego misja będzie pierwszym etapem programu kosmicznego osób, które wierzą, że Ziemia jest płaska prowadzonego przez Badaczy Płaskiej Ziemi (Research Flat Earth), środowiska przekonanego, iż naukowcy kłamią przekonując, iż nasza planeta ma kształt kuli, lekko spłaszczonej na biegunach.

Zbudowana przez Hughesa rakieta ma pokonać 1,6 km z prędkością ok. 804 km na godzinę.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kosmos
Astronomowie odkryli nowy obiekt spoza Układu Słonecznego. Czy zagraża Ziemi?
Kosmos
Jakie skutki dla Ziemi przyniesie uderzenie asteroidy w Księżyc? Nowe analizy
Kosmos
Polak w kosmosie. Sławosz Uznański-Wiśniewski na pokładzie stacji kosmicznej
Kosmos
„Symbol zaawansowania Polski”. Sławosz Uznański-Wiśniewski z orbity opowiada o swym locie w kosmos
Kosmos
Drugi Polak w kosmosie. Misja Axiom-4: Kapsuła Dragon ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim leci na ISS