Członkowie specjalnej komisji powołanej w czerwcu przez przełożonego zgromadzenia, Eduarda Roblesa-Gila stwierdzili, że tylko ofiarą założyciela Legionu Chrystusa, Marciala Maciela, padło sześćdziesięcioro dzieci i nastolatków.

Od 1941 roku, czyli od początku istnienia zgromadzenia, do chwili obecnej, przestępstwa seksualne wobec osób niepełnoletnich popełniło 33 księży lub diakonów. Ofiarami byli głównie chłopcy między 11. a 16. rokiem życia.

W raporcie, opublikowanym na należącej do Legionu Chrystusa stronie internetowej ceroabusos.org, podkreślono, że 18 z 33 duchownych, którzy dopuścili się tych przestępstw, nadal jest członkami zgromadzenia, ale zostali odsunięci od bezpośredniego kontaktu z dziećmi. Prawie połowa z 33 molestujących sama padła ofiarą nadużyć seksualnych, co według raportu dowodzi istnienia całych "łańcuchów molestowania", gdzie ofiara z czasem sama stawała się agresorem.

Autorzy raportu zastrzegli, że przypadków molestowania mogło być więcej i że te statystyki będą regularnie aktualizowane.

W 2006 roku papież Benedykt XVI nakazał założycielowi Legionu Chrystusa, Marcialowi Macielowi, rezygnację z działalności publicznej i spędzenie reszty dni na modlitwie i pokucie. Zakonnik zmarł dwa lata później, w wieku 88 lat. Nigdy nie odniósł się publicznie do oskarżeń. Nie przeprosił też ofiar.