Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 27.11.2017 21:56 Publikacja: 27.11.2017 21:53
Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Jak donosi Katolicka Agencja Informacyjna, do udziału w modlitewnej inicjatywie zachęcał abp Eamon Martin, prymas Irlandii. Wydarzenie zaplanowano na ostatnią niedzielę listopada nie przez przypadek. Tego dnia w kościele katolickim obchodzi się uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Organizatorzy podkreślają, że Irlandia była pierwszym krajem, który oddał się pod opiekę Chrystusa Króla.
Kontekst modlitwy w Irlandii był inny niż w Polsce. Ma związek z planami nowego rządu, który na przyszły rok zapowiedział referendum w sprawie zmiany przepisów konstytucji w kwestii aborcji. Obecnie jest ona w tym kraju dozwolona tylko w przypadku zagrożenia życia matki.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Bp Andrzej Przybylski, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, został mianowany arcybisku...
Arcybiskup Józef Kowalczyk przez ćwierć wieku był „szarą eminencją” polskiego Kościoła. Przez ponad dwadzieścia...
Nie żyje arcybiskup senior Józef Kowalczyk, były prymas Polski, wieloletni nuncjusz apostolski w Polsce, bliski...
Artysta i działacz społeczny Rafał Betlejewski, znany z głośnego pomysłu zakazu spowiedzi niepełnoletnich, buduj...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas