O piśmie, skierowanym do pracowników kurii, poinformował w mediach ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Z okazji 5. rocznicy nominowania abp. Jędraszewskiego na biskupa krakowskiego, przypadającej 8 grudnia, pracownicy kurii zostali poproszeni o stawienie się w sekretariacie metropolity, w celu odmówienia wspólnej modlitwy i "złożenia życzeń oraz wyrazów oddania". 

Ks. Isakowicz-Zaleski, zamieszczając treść tego apelu w mediach społecznościowych, napisał jedynie: "Wyrazy oddania" i dołączył zdjęcie przedstawiające list sprzed 20 lat, podpisany przez kontrowersyjnego duchownego, pełniącego wówczas funkcję pomocniczego biskupa poznańskiego.

List dotyczy obrony abp. Juliusza Paetza, oskarżanego o molestowanie kleryków. Podpisani pod  nim duchowni wzywają "Braci i Siostry w wierze, by nie ulegli propagandzie", zniesławiającej abp. Paetza, ale by solidaryzowali się z nim w jego duszpasterskiej posłudze.

Przez pięć lat abp Jędraszewski wzbudził w Polsce liczne skandale w związku ze swoimi wypowiedziami w czasie homilii. Do najbardziej znanych słów arcybiskupa należą te o "tęczowej zarazie", ideologiach ekologizmu, gender, LGBT czy singli, jak i o tym, że "mamy obowiązek dziękować Bogu za braci Kaczyńskich" - przypomina Onet.