Reklama
Rozwiń
Reklama

Ksiądz Dariusz Oko: Dla ks. Krzysztofa Charamsy seks ważniejszy niż Bóg

Ks. Dariusz Oko, krytykując na antenie TVN24 ks. Krzysztofa Charamsę, który 2 października ujawnił, że jest homoseksualistą i żyje w stałym związku z partnerem, przypomniał, że "nikt nie kazał Charamsie być księdzem".

Aktualizacja: 06.10.2015 05:21 Publikacja: 06.10.2015 05:10

Ksiądz Charamsa ze swoim partnerem

Ksiądz Charamsa ze swoim partnerem

Foto: AFP

- Seks jest dla niego ważniejszy niż Bóg i zbawienie - mówił o pracującym w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary ks. Charamsie ksiądz Oko.

Według duchownego ujawnienie orientacji seksualnej przez księdza Charamsę można porównać do sytuacji, w której mąż, po kilkunastu latach małżeństwa ujawnia, że od początku żyje z kochanką i nie chce już jej dalej ukrywać. - Wyzwala się, zostawia żonę i odchodzi i jest z tego dumny. To jest to, co on robi - przekonywał ksiądz Oko.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Kościół
Kolejny rekord fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Podatnicy hojni jak nigdy
Kościół
Z agencji towarzyskiej do klubokawiarni ewangelizacyjnej. Ksiądz otwiera lokal w centrum Warszawy
Kościół
Nowe badania: Czy Jan Paweł II wciąż jest autorytetem dla Polaków?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Kościół
Biskup Krzysztof Zadarko: Nie widzę manifestacji muzułmanów. Widzę marsze z hasłami nienawiści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama