Rosyjscy propagandyści zachwyceni Elonem Muskiem. Miał nazwać Zełenskiego "rzeźnikiem"

Rosyjscy propagandyści i kanały w serwisie Telegram nawołujące do prowadzenia wojny z Ukrainą chwaliły Elona Muska po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie głosowe, na którym miał nazwać prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego "rzeźnikiem"

Publikacja: 15.11.2023 18:31

Elon Musk

Elon Musk

Foto: AFP

- Myślę, że Załużny ( Wałerij Załużny - Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy - red.) jest zdecydowanie kimś, kto ceni życie swoich ludzi. I trzeźwo patrzy na to, co się dzieje. Zełenski od dawna żyje w swojej rzeźnickiej rzeczywistości, a ta nie pasuje do rzeczywistości - miał powiedzieć Elon Musk na nagraniu, które w środę pojawiło się na X (dawniej Twitter).

Krótki fragment wypowiedzi ma rzekomo pochodzić z dyskusji założonej na X. Sam Musk nie skomentował, czy rzeczywiście jest autorem tych słów.

Mimo tego, wypowiedź jednego z najbardziej wpływowych miliarderów na świecie szybko zaczęli udostępniać prokremlowscy propagandyści, wskazując, że słowa te są dowodem na to, że świat ma dość tematu Ukrainy.

Rosjanie udostępniają wypowiedź Elona Muska

Kanały Telegramu powiązane zarówno z rosyjską Grupą Wagnera, jak i jej neonazistowską grupą paramilitarną Rusicz z podekscytowaniem udostępniły wypowiedź Muska i chwalą go za "mówienie prawdy".

Prorosyjski bloger Anatolij Szarij stwierdził, że Musk jest "jak powiew świeżego powietrza". Dźwięk został również udostępniony na kanale Telegram kremlowskiego dziennikarza Dmitrija Smirnowa i rosyjskiego propagandysty Siergieja Mardana. Prokremlowski kanał DD Geopolitics był również jednym z pierwszych źródeł, które rozpowszechniły nagranie.

Czytaj więcej

Elon Musk: Zachód lunatykuje w kierunku III wojny światowej. Wezwał do poświęcenia integralności Ukrainy

Musk już wcześniej powtarzał rosyjską narrację i sugerował, że to Ukraina jest odpowiedzialna za wybuch wojny. Mówił niedawno, że Zełenski nie powinien "wysyłać kwiatu ukraińskiej młodzieży na śmierć w okopach".

- Powinniśmy współczuć zarówno rosyjskim, jak i ukraińskim chłopcom, ponieważ rosyjscy chłopcy... nie prosili o to, by być na linii frontu. Muszą tam być - przekonywał Musk.

Konflikty zbrojne
Izrael ma gotowy plan inwazji na Liban. Nowa pełnoskalowa wojna?
Konflikty zbrojne
Rosyjscy pranksterzy wkręcili byłego polskiego prezydenta? Komorowski zaprzecza
Konflikty zbrojne
Izrael szykuje się do nowej wojny. Armia zatwierdziła plany
Konflikty zbrojne
Na Ukrainie zmieniają się nastroje. Sondaż: Co trzeci Ukrainiec gotów na kompromis z Rosją
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Konflikty zbrojne
Huti zatopili statek na Morzu Czerwonym. W ataku zginął jeden z marynarzy
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży