Reklama

"Times": W październiku Ukraińcy próbowali odbić Zaporoską Elektrownię Jądrową

Około 600 ukraińskich żołnierzy w październiku próbowało odbić elektrownię jądrową w Enerhodarze w obwodzie zaporoskim. Atak się nie udał.

Publikacja: 08.04.2023 07:43

Zaporoska Elektrownia Jądrowa

Zaporoska Elektrownia Jądrowa

Foto: AFP

amk

O tym, że Siły Zbrojne Ukrainy próbowały zdobyć Zaporoską Elektrownię Jądrową (ZNPP), informowali pod koniec października Rosjanie.

Kijów oficjalnie nie uznał próby szturmu na największą europejską elektrownię jądrową, ale przedstawiciele ukraińskich sił specjalnych, wywiadu wojskowego i Marynarki Wojennej, pod warunkiem zachowania anonimowości, opowiedzieli dziennikarzom "Timesa" publikacji szczegóły operacji .

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Konflikty zbrojne
Komisja ONZ: Premier Izraela podżegał do ludobójstwa, do którego doszło w Gazie
Konflikty zbrojne
Donald Trump publikuje nagranie z ataku armii USA na łódź przemytników
Konflikty zbrojne
Dmitrij Miedwiediew grozi państwom UE. „Będziemy prześladować bez przedawnienia”
Konflikty zbrojne
Dron nad budynkami rządowymi. Zatrzymano dwóch Białorusinów
Reklama
Reklama