Reklama
Rozwiń

"NYT": Pentagon blokuje udostępnienie dowodów rosyjskich zbrodni wojennych

Pentagon blokuje administracji Bidena możliwość udostępniania Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze dowodów zebranych przez amerykańskie agencje wywiadowcze na temat rosyjskich okrucieństw na Ukrainie.

Publikacja: 09.03.2023 01:15

v

v

Foto: PAP/EPA

amk

"Amerykańscy dowódcy wojskowi sprzeciwiają się pomaganiu sądowi w prowadzeniu śledztwa w sprawie Rosjan, ponieważ obawiają się ustanowienia precedensu, który mógłby utorować drogę do ścigania Amerykanów” — pisze New York Times, powołując się na obecnych i byłych urzędników zaznajomionych ze sprawą.

Według urzędników reszta administracji, w tym agencje wywiadowcze oraz Departament Stanu i Sprawiedliwości, opowiadają się za udostępnieniem informacji.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Konflikty zbrojne
Kolejny śmiertelny atak w Strefie Gazy. Wojsko izraelskie „ubolewa”
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Konflikty zbrojne
Kiedy dojdzie do zawieszenia broni w Strefie Gazy? Donald Trump podał możliwy termin
Konflikty zbrojne
Coraz większe rosyjskie naloty. Jak Ukraina się przed nimi obroni?
Konflikty zbrojne
Altius, eksperymentalny rosyjski dron, runął na budynek w Kazaniu
Konflikty zbrojne
Nagroda Nobla dla Donalda Trumpa? Beniamin Netanjahu wręczył mu dokument
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama