Reklama
Rozwiń

Iran przemycał drony do Rosji za pomocą łodzi i państwowych linii lotniczych

Co najmniej 18 uzbrojonych dronów dalekiego zasięgu zostało dostarczonych marynarce wojennej Putina po wizycie delegacji Rosjan w Teheranie w listopadzie - informuje brytyjski dziennik "The Guardian".

Publikacja: 12.02.2023 18:32

Iran przemycał drony do Rosji za pomocą łodzi i państwowych linii lotniczych

Foto: PAP/Abaca

amk

Iran wykorzystał łodzie i państwowe linie lotnicze do przemytu nowych typów zaawansowanych uzbrojonych dronów dalekiego zasięgu do Rosji,  w celu wykorzystania ich w wojnie z Ukrainą, ujawniły źródła "Guardiana" w Iranie.

Co najmniej 18 dronów zostało dostarczonych marynarce wojennej Władimira Putina po tym, jak rosyjscy oficerowie i technicy odbyli specjalną wizytę w Teheranie w listopadzie, gdzie pokazano im pełen zakres irańskich technologii.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Rosjanie zaciągają się do armii. Kreml płaci coraz więcej
Konflikty zbrojne
Pentagon zapewnia o „solidnych opcjach” dalszej pomocy dla Ukrainy
Konflikty zbrojne
Donald Trump odwraca się od Ukrainy. Czy armia da sobie radę w walce z Rosją?
Konflikty zbrojne
Wojna w Gazie kolejnym testem dla Beniamina Netanjahu
Konflikty zbrojne
Kreml rusyfikuje ukraińskie dzieci