Były prezydent Rosji: Reżim w Kijowie wkrótce straci dostęp do morza

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, na swoim kanale w serwisie Telegram pisze o "rosnącym apetycie bezwartościowych przywódców Małorosji (w ten sposób określa Ukrainę - red.)" w kontekście apeli o dostarczenie Ukrainie samolotów bojowych.

Publikacja: 26.01.2023 05:38

Odessa, ukraiński port nad Morzem Czarnym

Odessa, ukraiński port nad Morzem Czarnym

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 337

"Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dla tych, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania się, w formie bulimii lub kompulsywnego przejadania się, poczucie głodu jest nieskończone. Ciągle chcą jeść" - pisze były prezydent Rosji, a obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, na swoim kanale w serwisie Telegram.

O potrzebie dostarczenia Ukrainie samolotów bojowych i pocisków dalekiego zasięgu mówił w środę wieczorem prezydent Ukrainy

"Więc bezwartościowi przywódcy Małorosji cały czas chcą więcej i więcej. Więcej czołgów, pojazdów, dział" - pisze następnie Miedwiediew.

"Teraz jakiś palant powiedział, że potrzebują samolotów i... okrętów podwodnych. (...) samoloty są w jakiś sposób zrozumiałe. Prawda, nie ma już praktycznie normalnych dróg ucieczki, a ukraińskie niebo jest przez nas zamknięte. Ale okręty podwodne to już bardzo mocne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wkrótce reżim w Kijowie nie będzie miał w ogóle dostępu do morza. Wówczas będą siedzieć na łódce na środku Dniepru ucząc się nieśmiertelnej (piosenki) 'We all live in a yellow submarine'" - pisze Miedwiediew.

Czytaj więcej

Zełenski: Samoloty i pociski dalekiego zasięgu dla Ukrainy to marzenie i zadanie

O potrzebie dostarczenia Ukrainie samolotów bojowych i pocisków dalekiego zasięgu mówił w środę wieczorem prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Nie jest jasne czyją wypowiedź ma na myśli Miedwiediew jeśli chodzi o okręty podwodne.

Wpis Miedwiediewa zawiera też jawne przekłamania - Rosji nie udało się zamknąć nieba nad Ukrainą, ukraińskie lotnictwo i obrona przeciwlotnicza kontrolują przestrzeń powietrzną nad Ukrainą. Ponadto lądowe szlaki komunikacyjne łączące Ukrainę z zachodnimi sąsiadami funkcjonują normalnie.

Konflikty zbrojne
Putin zezwala na przeprowadzenie wyborów na anektowanych terytoriach Ukrainy
Konflikty zbrojne
Łukaszenko o "broni atomowej dla wszystkich", którzy dołączą do Rosji i Białorusi
Konflikty zbrojne
W maju Rosjanie atakują Kijów średnio co dwa dni. Kolejny nocny alarm
Konflikty zbrojne
Ukraiński kontratak: jutro, pojutrze, za tydzień
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konflikty zbrojne
Tak zmasowanego ataku dronów na Kijów jeszcze nie było
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 458